Який сайт найчастіше відвідують? А якій компаній надсилають понад 3 мільйонів резюме в рік? Так, це Google — корпорація, яка займає перше місце в рейтингу кращих роботодавців світу.

Трохи цікавих фактів про корпоративну культуру Google:

 • Коли штат складався з 40 осіб, компанія найняла шеф-кухаря для співробітників. На сьогодні в компанії ніколи не закінчується їжа. 
 • Якщо вмирає співробітник компанії, його дружина в наступні 10 років отримує половину його зарплати.
 • Ще на початку роботи компанії Google було цілком нормально пити спиртне на роботі з певної нагоди. Наприклад, щоб відзначити запуск нових функцій, в честь якихось досягнень або вівторка. 
 • Співробітників компанії на роботу і з роботи безкоштовно доставляють на таксі, дальність поїздки абсолютно не має значення.
 • В офісі Нью-Йорку на одному з поверхів є гірки, автомати для гри, стіни для скелелазіння і кімната «Лего». Коли ж співробітники компанії встигають працювати? «Ми виконуємо роботу вчасно, а це нас мотивує бути ще більш виконавчими, щоб компанія могла нами пишатися», — пояснює один з інтернів компанії.

Звичайно, не кожна компанія може запропонувати такі умови. Проте залученість та мотивованість співробітників досягається не через безкоштовну їжу або кімнату з лего. Повчитися у Google треба в іншому.

Принципи корпоративної культури Google

Є три основні моменти, які описують внутрішню культуру корпорації. І це відповіді на наступні питання: 

 • Кого ми наймаємо?
 • Кого ми просуваємо?
 • Кого ми звільняємо?

Ці 3 критерії визначають культуру будь-якої компанії. Якщо ви за толерантність до всіх меншин, але не приймаєте на роботу людини через її походження,  ваша культура — дискримінація меншин. Якщо ви не звільняєте людину, що проявляє неповагу до колег, то ваша культура — відсутність взаємоповаги. Тому при зіткненні з неоднозначними, складними питаннями з управління персоналом, дайте самому собі відповідь: що ви маєте зробити відповідно вашій корпоративній культурі? 

Google як роботодавець такий популярний серед сильних фахівців не тільки через свої досягнення, а й сильну внутрішню культуру. Розгляньмо її.

Кого і як наймає Google?

Компанія наймає людей, які хочуть змінювати світ на краще. Є досить багато дуже розумних людей, що здатні на реалізацію великих проєктів, проте для яких не важлива етика, вони не прагнуть робити хороші речі. Наприклад, таких дуже багато на Волл-стріт. Вони дуже розумні, проте їм байдуже, що своїми діями вони можуть обвалити якийсь ринок.

Тому в Google неквапливий процес найму. Вони кожного кандидата розглядають детально, проводять глибокі та довгі співбесіди. Крім того, в них є свій відділ, що регулюють HR-процеси в компанії. Так вони запобігають плинності кадрів. 

Кого просуває Google?

Отримати промоушн в корпорації можна, якщо реалізувати дуже великий та амбітний проєкт. Наприклад:

«Ми побудуємо найбільший у світі пошуковик, але працювати він буде на комп’ютерах, які ми будемо випрошувати безкоштовно і збирати їх корпуси з легоблоків».

Поза тим, в Google заведено бути скромним. Вони не працюють з тими, хто робить класні речі, заробляє гроші, а потім роз’їжджає на ролс-ройс. «Менталітет» компанії, та й цілком Силіконової далини, не передбачає таку поведінку.

Читати  Встати та піти: 5 ситуацій, коли можна втекти зі співбесіди

Кого звільняє Google?

Звільняють людей, що шкодять оточенню. Якщо людина дуже розумна, але всі навколо неї страждають, Google прощається з таким співробітником. Чому? Бо ті люди, що постраждають від нього, розкажуть про свій досвід іншим. А значить в компанію не прийдуть десятки й сотні інших розумних людей. Це занадто невигідно. 

Також в корпорації не затримуються люди, що насправді прийшли туди тільки за грошима. Зазвичай, вони удають, наче вони захоплені суперідеями та цілями. Проте насправді мають на меті лише заробити. 

Відповіді на ці 3 питання — «фундамент» корпоративної культури Google. Плюс до всього в корпорації діють такі принципи:

 • Вираження своїх думок вільно. Вітається і заохочується відкритість і ініціативність співробітників. Джуніор може переговорити або порадитися з топменеджером без посередників, запропонувати свої ідеї. Для всіх інших працівників також немає перешкод для взаємодії.
 • Ніяких умовностей. Для Google неважливо, коли ти приходиш на роботу, в якому вигляді й скільки годин ти працюєш. Головне впоратися із завданням в строк.
 • НЕ офісна атмосфера. Більшість співробітників снідають, обідають і вечеряють виключно на роботі, а дім — це лише місце для сну. Корпоративна культура в них влаштована так, що з роботи не хочеться йти. Тому у працівників немає чіткої межі між роботою, хобі та особистим життям, кожен залучений в процеси компанії.
 • Розвиток талантів. Корпорація заохочує прагнення працівників, дає можливості для розвитку. Якщо топменеджери помічають приховані сильні сторони у людини, то обов’язково сприяють їх розкриттю.

ВИСНОВКИ

Google — виняткова компанія, що зваблює фахівців зі всього світу створювати та реалізовувати значущі проєкти. В неї багато конкурентів, проте вона досі залишається мрією для IT-талантів. І це однозначно заслуга корпоративної культури. Вони транслюють всім співробітникам та кандидатам, що для компанії люди — найцінніший ресурс.

І попри свої досягнення, в Google триває праця над розвитком бренду роботодавця. У компанії функціонує самостійний HR-відділ, який називається «People Operations». HR-відділ витрачає більше сил на дослідження й аналітику. Маючи чіткий портрет потрібних кандидатів, рекрутери знаходять відповідні резюме, не чекаючи поки таланти самі прийдуть до них. Це і є «секрет» популярності та успіху Google.

Якщо ви маєте намір стати лідером у своїй галузі, вам потрібні лідери в компанії. Для цього ви маєте плідно попрацювати над своєю корпоративною культурою та брендом роботодавця. У випадку відсутності HR-відділу або браку людського ресурсу для налаштування усіх процесів, ви можете взяти послуги HR-консалтингу на аутсорс. Ми звільнимо вас від процесів, що потребують забагато часу, та надамо готове рішення.

Почнемо? Перша консультація безкоштовна: https://landing.mdrecruitment.ua/