Який сайт найчастіше відвідують? А якій компаній надсилають понад 3 мільйонів резюме в рік? Так, це Google — корпорація, яка займає перше місце в рейтингу кращих роботодавців світу.

Трохи цікавих фактів про корпоративну культуру Google:

 • Коли штат складався з 40 осіб, компанія найняла шеф-кухаря для співробітників. На сьогодні в компанії ніколи не закінчується їжа. 
 • Якщо вмирає співробітник компанії, його дружина в наступні 10 років отримує половину його зарплати.
 • Ще на початку роботи компанії Google було цілком нормально пити спиртне на роботі з певної нагоди. Наприклад, щоб відзначити запуск нових функцій, в честь якихось досягнень або вівторка. 
 • Співробітників компанії на роботу і з роботи безкоштовно доставляють на таксі, дальність поїздки абсолютно не має значення.
 • В офісі Нью-Йорку на одному з поверхів є гірки, автомати для гри, стіни для скелелазіння і кімната «Лего». Коли ж співробітники компанії встигають працювати? «Ми виконуємо роботу вчасно, а це нас мотивує бути ще більш виконавчими, щоб компанія могла нами пишатися», — пояснює один з інтернів компанії.

Звичайно, не кожна компанія може запропонувати такі умови. Проте залученість та мотивованість співробітників досягається не через безкоштовну їжу або кімнату з лего. Повчитися у Google треба в іншому.

Принципи корпоративної культури Google

Є три основні моменти, які описують внутрішню культуру корпорації. І це відповіді на наступні питання: 

 • Кого ми наймаємо?
 • Кого ми просуваємо?
 • Кого ми звільняємо?

Ці 3 критерії визначають культуру будь-якої компанії. Якщо ви за толерантність до всіх меншин, але не приймаєте на роботу людини через її походження,  ваша культура — дискримінація меншин. Якщо ви не звільняєте людину, що проявляє неповагу до колег, то ваша культура — відсутність взаємоповаги. Тому при зіткненні з неоднозначними, складними питаннями з управління персоналом, дайте самому собі відповідь: що ви маєте зробити відповідно вашій корпоративній культурі? 

Google як роботодавець такий популярний серед сильних фахівців не тільки через свої досягнення, а й сильну внутрішню культуру. Розгляньмо її.

Кого і як наймає Google?

Компанія наймає людей, які хочуть змінювати світ на краще. Є досить багато дуже розумних людей, що здатні на реалізацію великих проєктів, проте для яких не важлива етика, вони не прагнуть робити хороші речі. Наприклад, таких дуже багато на Волл-стріт. Вони дуже розумні, проте їм байдуже, що своїми діями вони можуть обвалити якийсь ринок.

Тому в Google неквапливий процес найму. Вони кожного кандидата розглядають детально, проводять глибокі та довгі співбесіди. Крім того, в них є свій відділ, що регулюють HR-процеси в компанії. Так вони запобігають плинності кадрів. 

Кого просуває Google?

Отримати промоушн в корпорації можна, якщо реалізувати дуже великий та амбітний проєкт. Наприклад:

«Ми побудуємо найбільший у світі пошуковик, але працювати він буде на комп’ютерах, які ми будемо випрошувати безкоштовно і збирати їх корпуси з легоблоків».

Поза тим, в Google заведено бути скромним. Вони не працюють з тими, хто робить класні речі, заробляє гроші, а потім роз’їжджає на ролс-ройс. «Менталітет» компанії, та й цілком Силіконової далини, не передбачає таку поведінку.

Читати  MDCONSULT. Формуємо ефективні команди для бізнесу

Кого звільняє Google?

Звільняють людей, що шкодять оточенню. Якщо людина дуже розумна, але всі навколо неї страждають, Google прощається з таким співробітником. Чому? Бо ті люди, що постраждають від нього, розкажуть про свій досвід іншим. А значить в компанію не прийдуть десятки й сотні інших розумних людей. Це занадто невигідно. 

Також в корпорації не затримуються люди, що насправді прийшли туди тільки за грошима. Зазвичай, вони удають, наче вони захоплені суперідеями та цілями. Проте насправді мають на меті лише заробити. 

Відповіді на ці 3 питання — «фундамент» корпоративної культури Google. Плюс до всього в корпорації діють такі принципи:

 • Вираження своїх думок вільно. Вітається і заохочується відкритість і ініціативність співробітників. Джуніор може переговорити або порадитися з топменеджером без посередників, запропонувати свої ідеї. Для всіх інших працівників також немає перешкод для взаємодії.
 • Ніяких умовностей. Для Google неважливо, коли ти приходиш на роботу, в якому вигляді й скільки годин ти працюєш. Головне впоратися із завданням в строк.
 • НЕ офісна атмосфера. Більшість співробітників снідають, обідають і вечеряють виключно на роботі, а дім — це лише місце для сну. Корпоративна культура в них влаштована так, що з роботи не хочеться йти. Тому у працівників немає чіткої межі між роботою, хобі та особистим життям, кожен залучений в процеси компанії.
 • Розвиток талантів. Корпорація заохочує прагнення працівників, дає можливості для розвитку. Якщо топменеджери помічають приховані сильні сторони у людини, то обов’язково сприяють їх розкриттю.

ВИСНОВКИ

Google — виняткова компанія, що зваблює фахівців зі всього світу створювати та реалізовувати значущі проєкти. В неї багато конкурентів, проте вона досі залишається мрією для IT-талантів. І це однозначно заслуга корпоративної культури. Вони транслюють всім співробітникам та кандидатам, що для компанії люди — найцінніший ресурс.

І попри свої досягнення, в Google триває праця над розвитком бренду роботодавця. У компанії функціонує самостійний HR-відділ, який називається «People Operations». HR-відділ витрачає більше сил на дослідження й аналітику. Маючи чіткий портрет потрібних кандидатів, рекрутери знаходять відповідні резюме, не чекаючи поки таланти самі прийдуть до них. Це і є «секрет» популярності та успіху Google.

Якщо ви маєте намір стати лідером у своїй галузі, вам потрібні лідери в компанії. Для цього ви маєте плідно попрацювати над своєю корпоративною культурою та брендом роботодавця. У випадку відсутності HR-відділу або браку людського ресурсу для налаштування усіх процесів, ви можете взяти послуги HR-консалтингу на аутсорс. Ми звільнимо вас від процесів, що потребують забагато часу, та надамо готове рішення.

Почнемо? Перша консультація безкоштовна: https://landing.mdrecruitment.ua/