Автор: Марія Добік, CEO MDCONSULT

Що відрізняє компанії, які домагаються приголомшливих успіхів? Чому одні стають лідерами ринку, а інші зачиняються?

Джим Коллінз, американський дослідник, письменник, бізнес-консультант, у своїй книзі «Від хорошого до великого» досліджував це питання. Хоч у своїх дослідженнях він не хотів звертати увагу на керівництво, факти привели його до того, що в розвитку компанії від лідера залежить багато. Він виділив 5 рівнів ієрархії.

5 рівнів ієрархії

1. Високопрофесійний співробітник.

Він робить внесок своїми знаннями, навичками й досвідом.

2. Цінний член команди.

Сприяє досягненню цілей, що стоять перед організацією, і ефективно взаємодіє з іншими членами командами.

3. Компетентний менеджер

Людина, яка організовує членів команди, правильно розподіляє ресурси з метою виконання поставлених завдань.

4. Ефективний керівник

Він формулює стратегію компанії й стежить за тим, щоб компанія рухалася відповідно до плану. Забезпечує високі стандарти якості роботи.

5. Керівник 5-го рівня.

Завдяки його керівництву, компанія домагається виняткових результатів. У ньому поєднуються видатні особисті якості й залізна воля. 

Дивно те, що всі керівники, які домоглися виняткових результатів для своєї компанії, дуже між собою схожі. Від того, яка сфера бізнесу, які це товари або послуги, в якому стані підприємство, нічого не залежить.

Хто він — керівник 5-го рівня?

Винятковими керівниками були Алан Вурцель (Circuit City), Корк Уолгрин (Walgreen Company), Колман Моклер (Gillette), Дарвін Сміт (Kimberly-Clark), Джо Калман (Philip Morris) та інші.  Вони являли собою приклад амбівалентності — були водночас скромними й вольовими, сором’язливими й відважними. Вони були честолюбними не в особистісному успіху і визнанні, а й в досягненні успіху свого підприємства. Вони готові зробити все, що буде потрібно для результату.

І за підсумками досліджень Джима Коллінза, керівники, які стояли на чолі під час значних стрибків у зростанні компаній, наділені тими ж якостями. Вони не говорять про себе. Не прагнуть до особистого визнання і слави. Для них цінніше їхня компанія, команда. Ключовою характеристикою керівників 5-го рівня виступає відсутність егоцентризму.

Коли лідер 5-го рівня зустрічається з поразкою, він бере відповідальність на себе і долає труднощі. У разі успіху, він дякує свою команду і прагне примножити досягнення.

«Керівники 5-го рівня дивляться у вікно, щоб приписати успіх тим факторам, які не мають до них відношення, коли все відмінно. Коли ж вони не можуть визначити конкретну людину або подію, списують все на фортуну. В той самий час вони дивляться в дзеркало, коли говорять про відповідальність, ніколи не списуючи свої проблеми на невдачу»

Джим Коллінз.

Ще глави цього типу дивляться завжди в майбутнє і добре справляються з плануванням. Тому після їх відходу компанія продовжує процвітати. Егоцентричні лідери, навпаки, вибудовують все навколо себе. А після відходу все невдачі пояснюють помилками наступників, яких не готували до управління підприємством. Лідери 5-го рівня створюють компанію з кількома сильними лідерами. Прагнуть розкрити потенціал кожного співробітника за допомогою корпоративної культури й системи стимулювання. Завдяки цьому, в компанії завжди є люди, які здатні реалізувати стратегію розвитку і примножити досягнутий успіх.

Читати  Просто, стисло та ефективно! Як правильно скласти комерційну пропозицію?

Для вищого рівня ієрархії характерна наполегливість. У значних рішеннях сильний лідер ніколи не відступає і не вагається. Навіть якщо йому самому потрібно докласти чимало зусиль. І в побудові стратегії він встановлює стандарти довгострокового успіху, не погоджуючись на менше.

Як перейти на 5 рівень?

Щоб досягти вищого рівня керівництва, треба розвивати в собі наполегливість та концентруватися на результатах компанії. Слід ставити довгострокові цілі та прораховувати кожен крок. Приймати власні поразки та не шукати винних. Займайтесь самоаналізом, саморозвитком, звертайтесь за допомогою до експертів у питаннях управління. Не забувайте працювати й над зростом своєї команди топменеджерів. Адже вони — ваша надійна опора. 

Якщо у вас ще не сформована команда з топменеджерів, ви не хочете витрачати час на невідповідних кандидатів, звертайтеся до нас. Ми допоможемо вам сформувати ефективну команду і досягти бажаних висот!

Залишайте заявку і ми зв’яжемось з вами: MDCONSULT — інноваційна консалтингова компанія.