Час, коли люди обводили потрібне оголошення в газеті — минув. Пошук співробітників передбачає використання інноваційних інструментів і нових методів. Частково нововведення вже залучили, а деякі з них в Україні й досі здаються фантастикою. Проте, якщо технології користуються такою популярністю, то чи залишиться місце для рекрутерів у майбутньому? Спробуємо розібратися. 

Інструменти

Що ми маємо? Тобто, які технології зараз можуть бути використані під час найму? 

1. Штучний інтелект. Він вже відіграє величезну роль у пошуках нових талантів. 

Журнал Forbes, наприклад, випустив статтю «Як штучний інтелект змінює гру для рекрутингу». В матеріалі зазначають, що набір персоналу — одне з найжорстокіших завдань сучасного бізнесу. А ось штучний інтелект може полегшити значну частину важкої роботи. Оптимізація процесу — надзвичайно важлива й нові технології стануть тут у пригоді.

2. Чат-боти.

Швидкий доступ до кандидатів і можливість направити їх на правильну посаду. Також чат-боти можуть допомогти отримати більше відгуків — наприклад, ідеї, скарги й так далі. Все це набагато простіше виконати боту, ніж людині. 

3. Віртуальна реальність.

VR — захоплююча перспектива. Деякі галузі промисловості мають гарнітуру VR, призначену для залучення кандидатів більшою мірою, ніж раніше. Використання VR демонструє, що ваш бізнес не боїться новацій, навіть, якщо це й дорого.

4. Відеоспівбесіда.

Незалежно від того, живе кандидат у 200 кілометрах від рекрутера або в іншій країні, цілком архаїчна практика виклику кандидатів на співбесіду закінчується. Це втрата часу та грошей, коли ми всі маємо доступ до Skype, FaceTime, Google Hangouts і різних інших форм миттєвого спілкування. Це заощаджує час для всіх зацікавлених осіб. Але прості відеомесенджери також не цілком ефективні. Тому в Україні працює digital-платформа для відеоспівбесід CVpool. Її можна використовувати офлайн і самостійно встановлювати перелік питань для кандидатів. Більш детально про CVpool ми писали раніше.

5. Соціальні медіа.

Це не найважливіше джерело пошуку, але, так, соціальні медіа можуть бути чудовим місцем для вербування. Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr, також професійні мережі, такі як LinkedIn допоможуть знайти професіоналів, з якими легко зв’язатися.

6. АТS.

Повторне відкриття талантів за допомогою АТS (Система відстеження заявників). Штучний інтелект може сканувати ваші записи даних і знайти попередніх кандидатів, які відповідають проєкт. ATS дозволяє реалізовувати конкретні функції: обробка та зберігання вхідних резюме. Співвіднесення їх з вакансією, на яку вони були спрямовані. Розміщення оголошень про вакансії на великій кількості майданчиків. Збір відгуків на вакансію з усіх можливих джерел. Робота з рекрутинговими агентствами, які завантажують релевантні резюме прямо в ATS компанії-клієнта. 

Створіть коаліцію з  роботами

Завдання-мінімум будь-якої рекрутингової програми — спростити роботу менеджера та пришвидшити процес пошуку й підбору персоналу. Програма-максимум — удосконалення HR-стратегії компанії.

2020 рік приносить нові тенденції у процес відбору персоналу. Чи готові ви реалізувати ці нові тенденції набору чи так і залишитеся в минулому?

Простіше кажучи, засоби автоматизації підбору персоналу — це програмне забезпечення, яке використовує нові технології для покращення процесу підбору персоналу. Автоматизація процесу підбору персоналу існує вже давно, але тепер вона виходить на новий рівень.

Нові інструменти допомагають в пошуку, залученні, вихованні та перетворенні кандидатів у співробітників. Вони також спрощують, й автоматизують процес найму, роблячи його більш швидким та ефективним. Ті організації, які досі були занадто повільними, щоб залучити автоматизацію у свої системи найму, знаходяться в небезпеці втрати кращих кандидатів, які оберуть перспективніших конкурентів. 

Читати  Регулярне навчання та підвищення кваліфікації співробітників додає їм впевненості

Технології змінюють світ, який ми знаємо, та правила ведення бізнесу. Добре це чи ні — думати пізно, адже процес вже пішов, і якщо ми хочемо не відставати, то повинні адаптуватися. 

Менеджери з найму повинні визнати досягнення техніки та пропонувати керівництву інвестувати в розумний рекрутинг. Це може зберегти час, витрачений на перегляд супровідних листів і резюме, розсилання оголошень про вакансії, сортування за допомогою програм та інших процесів відстеження заявників.

Згідно з Forbes, штучний інтелект має змогу «оцінити все, від вродженої емпатії та ввічливості до уваги до деталей і культурної придатності», завдяки НЛП й алгоритмам машинного навчання.

А ось рекрутери вже здатні приймати більш обґрунтовані рішення, оскільки інструменти штучного інтелекту здатні оцінювати тисячі кандидатів майже миттєво, обираючи найбільш придатну особу для конкретної ролі в компанії. За словами експертів, процес сприйняття на роботу стає більш розумним, що робить рекрутинг легшим та ефективнішим. 

Опитування, проведене в США у 2018 році, показало, що 77% керівників відділу кадрів використовують аналіз даних, щоб краще зрозуміти, як спілкуватися зі співробітниками, а 79% використовують автоматичні рішення в галузі управління персоналом, щоб допомогти їм зайняти стратегічну роль у своїй організації.

Поки штучний інтелект в рекрутингу швидко приймається, менеджери з найму повинні самостійно дізнатися про наявні технологічні варіанти та почати ставити правильні питання.

Експерти радять запитати себе:

  • Яку проблему я намагаюся вирішити?
  • Як виглядає успіх?
  • Як виглядає невдача?
  • Які непередбачені наслідки?
  • Чи є у мене час, енергія та ресурси, необхідні для реалізації, управління та масштабування цих програм, якщо вони працюють?

Та чи боятися рекрутеру?

Без використання сучасних технологій можна втратити багато наявних співробітників або потенційних кандидатів, які зараз працюють на конкурентів. А все тому що ви не змогли адаптуватися до нових технологій.

Але все ж таки, системи, на кшталт,  АTS або чат-боти не допомагають реалізувати технології рекрутингу, такі як: маркетинговий рекрутинг, управління відносин з кандидатами та створення контенту. Адже всі ці технології налаштовані на роботу з вже наявними заявами. Експерти стверджують, зараз найголовніша проблема рекрутерів —  пошук спеціалістів, а такі проблеми навряд чи вирішить робот. 

Це не говорить про те, що змінюватися не потрібно й можна працювати за схемою десятирічної давнини. Треба навчитися використовувати всі радощі надані технологічним бумом.

Ось як можна «спрацюватися» з новими технологіями:

  • Ефективність: запишіть всі ваші способи прийняття на роботу та інформацію про кандидатів в одній системі.
  • Дані кандидатів: з програмою, яка додає свої дані до вашої системи, ви маєте доступ до анкети працівників для подібних ролей у майбутньому.
  • Досвід кандидатів: для кандидатів легше задовольняти нові очікування щодо зайнятості, наприклад, для мобільних додатків.
  • Скорочення функцій адміністратора: скасуйте шафи для документів і раціоналізуйте все через один центр підбору персоналу — більше не буде невідомої гори файлів, що лежать у вашому офісі!

Тож, якщо штучний інтелект захоче витіснити вас з роботи скажіть йому: «Не в мою зміну».