Часто люди залишаються в зоні комфорту тривалий час — навіть коли вже давно переросли свою роботу. Просто тому що так простіше, не потрібно нічого змінювати. Модель зрозуміла і мозок її завчив до найдрібніших деталей. Навіть якщо звична діяльність не робить вас щасливішим, вмотивованішим, чи не дає можливість самореалізовуватися, не часто виникає думка, що варто шукати щось інше. Зважитися на такий крок непросто, хоча подібний ризик як правило того вартий: нова робота приносить крутий досвід, дає можливості для росту й розвитку навичок. Подумайте про це: що хорошого в такій стабільності? Необхідно докласти зусиль та вияснити, що вас не влаштовує у роботі, як це подолати, й після цього створити план дій.

Як зрозуміти, що ваш статус-кво вас не влаштовує? Розглянемо далі.

Визначте свій рівень задоволеності

Ви прокинулись о 7 ранку в понеділок. Новий день з новими викликами. Відчуваєте дискомфорт від думки, що наступні 8 з копійками годин будете в офісі? Якщо так, тоді потрібно подумати про те, що саме вас мотивує вставати й працювати. Якби сьогодні ви прокинулися й на вас чекала робота мрії, то якою вона була б? Які кроки варто зробити на шляху до неї?

Проведіть інвентаризацію своїх сподівань

На аркуші паперу створіть список з трьома колонками. В першу під назвою «люблю» внесіть речі, які вам подобається робити. Це стосується й чинної роботи, те що захоплює та що робить щасливим. У наступну колонку під назвою «вмію»  варто написати речі, котрі ви робите найкраще. Про них знає ваш керівник, близький товариш, рідні й ви. Прийшов час їх чітко визначити. І нарешті третя колонка — «ненавиджу», внесіть те, що ви не любите робити. Це можуть бути й конкретні речі, і досить абстрактні, як завгодно.

Мені подобається думати про невідповідності, коли створюю список. Є певні моменти, коли я відмовляюсь йти на компроміс (це стосується цінностей) й речі, котрі я абсолютно не люблю, наприклад, організовувати заходи чи планувати бюджети. Після того, як ви створите свій список, досліджуйте його. Подумайте, як поєднати захоплення зі своїм сильними сторонами. Підійдіть до цього як мрійник з повним багажем креативності. Під час мозкового штурму поганих ідей не існує.

Визначте, що вас стимулює до роботи

Робочий комфорт складається з бажань та амбіцій, про це свідчить велика кількість психологічних досліджень. Чому варто покинути зону комфорту, коли простіше залишитися в ній? Якщо говорити простими словами, тому що інакше ви жертвуєте своїми грандіозними мріями заради простоти й стабільності. Простота може викликати задоволення, однак за нею майже завжди приходить нудна рутина. У підсумку є ризик застрягнути в сірій матриці, в якій дуже важко знайти стимул для того, щоб бути продуктивним. З іншої сторони уявіть себе на шляху до цілі, яка захоплює вас, приносить задоволення як від процесу, так і від результату. Раптово ви відчуєте натхнення й готовність використовувати свої навички.

Читати  15 популярних soft skills та hard skills у 2021 році. На основі дослідження LinkedIn

Будьте егоїстом

Ваша кар’єра крутиться навколо вас — не навколо ваших друзів, сім’ї чи стрічки Instagram. Можливо вас приваблює зовсім інша сфера, яка не стосується нинішньої роботи, чи варто продовжити той проєкт, до якого всі так ставилися скептично. Ви кожного дня прокидаєтеся та крокуєте на роботу, тому ваше рішення має крутитися лише навколо однієї людини (ви точно знаєте про кого мова).

У підсумку, це особисте рішення і ми самостійно визначаємо, що для нас у цьому світі є правильним. В залежності від того, де ви знаходитеся у своєму житті, комфорт може бути вашим ліпшим товаришем чи ворогом. Можливо вам некомфортно сидіти в офісі до 18:00, а вдома ви відчуваєте себе більш гнучким та продуктивним. Можливо ви незадоволені чинним місцем, яке займаєте у робочому процесі, відсутністю професійного й кар’єрного розвитку в компанії. Інколи просто потрібно знайти таку роботу, у котрій вам сподобається структура діяльності й культура, яка кине виклик вашим сьогоднішнім переконанням.

Зверніться до свого оточення

Після того як ви знайшли рішення, зверніться за порадою до друзів та знайомих, яким вдалося успішно змінити місце роботи. Колективна мудрість людей навколо нас — неоціненний інструмент, і ви можете вирішити до якої поради варто прислухатися, а від якої відмовитися. Як і будь-які нововведення, зміна роботи принесе нові складнощі, й нові радощі. Щоб триматися у вірному річищі — нотуйте свої думки. Це справді дієвий метод. Тримайте їх у телефоні чи планері під рукою, щоб з легкістю згадати, що принесло успіх і як ви подолали труднощі.

Ця розповідь не істина у вищій інстанції, але важливо — кожна порада перевірена на досвіді й справді працює. Ми ж своєю чергою бажаємо вам прокидатися кожного ранку з великим бажанням розпочати робочий день й насолоджуватися своєю діяльністю. ­­­­