Компанії поступово забувають про програми MS Office та переходять на онлайн-сервіси. Популярність Google Docs обґрунтована його зручністю, а ми розповімо, як зробити роботу з цим редактором ще комфортнішою та швидшою.

Офлайн-режим

Працюйте у документі навіть без доступу до інтернету — усі внесені зміни синхронізуються після підключення до мережі. Будьте уважні — функція не автоматична, потрібно налаштовувати самостійно.

Голосове введення 

Можна записувати думки, робити начерки статей чи редагувати курсову з блискавичною швидкістю  — просто увімкніть функцію голосового введення та працюйте.

Історія змін 

Зручна функція, особливо — якщо працюєте з документом у команді. Можна подивитися, що колеги змінили у тексті та коли.

Нагадування

Якщо бажаєте під’єднати колегу чи одногрупника до роботи в документі, потрібно просто тегнути його за допомогою «+». Швидко та зручно.

Конвертер форматів

Зберігайте документ у Google Docs у будь-якому форматі — від docx. до PDF. І не потрібні жодні додаткові конвертери.

Зміст 

Якщо потрібно створити об’ємний текст, використовуйте функцію створення змісту як в старому доброму Word.

Режим правок 

У Google Docs є три режими з текстом — «редагувати», «радити» та «переглядати». Другий режим дуже зручний під час командної роботи, адже в ньому виправлений текст не видаляється, а перекривається новим в очікуванні узгодження.

Перекладач

Не потрібно копіювати весь текст у перекладачеві — просто натисніть на вкладку «Інструменти» та оберіть функцію «Перекласти документ».

Перетягування зображень

Необов’язково зберігати потрібне зображення на комп’ютер і лише потім вставляти у документ. Зажміть зображення на сайті та перетягніть у відкритий документ. Ось так просто.

Закладки

Чудова функція під час створення об’ємних текстів. Для швидкої орієнтації в документі можна залишати закладки та швидко повертатися до потрібних місць.

Читати  15 популярних soft skills та hard skills у 2021 році. На основі дослідження LinkedIn

Коментарі

Виділяєте речення чи слово, натисніть знак + та залиште коментар — співавтори його відразу помітять, завдяки розташуванню справа від тексту.

Розпізнавання тексту з зображень

Кому знайома ситуація, коли потрібно скопіювати текст з картинки, а друкувати руками зовсім не хочеться? В Google Docs можна легко розшифрувати текст з PDF чи зображення, зберігаючи файл на Диск. Далі оберіть опцію «Відкрити за допомогою Google Docs» і вуаля!

Сподіваємося, що ви знайдете ці поради корисними та ваша робота буде ще зручнішою й продуктивнішою!