Більшість з нас зараз працює дистанційно. Тому багато бізнес-лідерів вирішило, що зміна рутинних буднів та нові технології спільної роботи, знищать застарілі формальності й тиск, який часто призводить до стадного мислення на традиційних планерках. 

Але не так сталося, як гадалося. Виявляється, цифрові канали зв’язку, такі як Zoom, слугують ідеальним середовищем для стадного мислення — самозаспокоєння, розмови, в яких домінують одна чи дві людини, та (інколи несвідомо) підступне бажання закінчити швидше все це. 

Чому ж віртуальне спілкування заохочує нас до стадного мислення та як з цим боротися?

Zoom втомлює

Більшість з нас поспішають під час віртуальних зустрічей, адже за монітором комп’ютера важче залишатися зосередженим. Інколи віртуальні зібрання навіть більше втомлюють — складно впоратися з незручністю тиші та збоями, пильною увагою колег та банальною фізичною втомою через цілодобове сидіння за монітором.

Ми помилково думаємо, що знаходимося на одній хвилі

Раптово ми втратили можливість використовування традиційної мови тіла, щоб наполягати чи підкреслювати свою точку зору. Виявилося, що в цифровому форматі, мова тіла не завжди інтуїтивно зрозуміла чи універсальна. Інколи варто просто зателефонувати та обговорити з колегою деталі завдання, адже ми не завжди вірно трактуємо цифрові сигнали та листування.

На зібраннях зазвичай домінує невелика горстка людей

Як і будь-які особисті зустрічі, зібрання в Zoom часто монополізують ті, хто говорить першим. Щобільше, під час роботи в Zoom нам важче перебивати один одного та доповнювати — у віртуальному світі обірвати монолог іншої людини здається дуже незручним на відміну від спілкування офлайн. Що ж в результаті? Дефіцит креативності й різноманіття в думках та ріст незадоволеності, оскільки людям здається, що їх ігнорують чи недооцінюють.

КОМПАНІЯ MDCONSULT ЗНАЙШЛА ВИХІД ТА РІШЕННЯ ДЛЯ ТАКОЇ СИТУАЦІЇ, ЩОБ ВІРТУАЛЬНІ ЗУСТРІЧІ ЗАЛИШАЛИ МІСЦЕ КРЕАТИВУ:

Читати  Займаємось хантингом правильно та завойовуємо найкращих спеціалістів

1. Готуйтеся до дискусії

Приходьте на відеозустріч, підготувавши одне-два гострих запитання чи конструктивно критичні зауваження. Завчасно запитайте себе: чи говорите ви те, що маєте на увазі, чи даєте необхідні подробиці та чи чітко формулюєте запитання? Чи описуєте ви, як має виглядати результат, терміни та процес перевірки? Якщо ви підготуєтеся завчасно, вам буде простіше почати обговорення.

2. Змінюйте модераторів

Змінювати модераторів під час зустрічей надзвичайно важливо. Це не лише дає всім відчути свою цінність, але й додає динаміки в часто монотонних зібраннях.

3. Створіть додаткові можливості для сором’язливих колег

Є люди, яким важко підняти маленьку синю руку в Zoom чи набратися сміливості та увімкнути звук, поки хтось говорить. Таким чином, ви втрачаєте чудові ідеї колег. Попросіть колег надіслати електронний лист чи повідомлення з ідеями та замітками, які вони не змогли висловити під час віртуального зібрання.

4. Підготуйте ґрунт для здорового представницького зібрання

Більшість офісів, звичайно, як і раніше обмежені з точки зору можливостей для колективних взаємодій, але є способи стимулювання більш продуктивного спілкування. Надайте слово сором’язливим членам команди в першу чергу, а не в останню. Запропонуйте віртуальній команді поспілкуватися телефоном, у віртуальному чаті чи електронною поштою до чи після зібрання. Це відкриває можливості для глибокого мозкового штурму сам на сам. Використовуйте опитування під час прийняття рішень — так ви переконаєтеся, що враховуєте весь спектр думок.

Бажаємо вам позбутися Zoom-мислення, щоб кожне віртуальне зібрання було динамічним, корисним та максимально результативним! А якщо вам потрібно налаштувати команду на правильний лад та процеси, навіть у дистанційному форматі — ми поряд. Заповніть заявку та отримайте безкоштовну консультацію спеціаліста.