Експерти досліджують, як класична типологія особистостей Маєрс-Бріґґз переноситься на дистанційний формат роботи та чи можуть індикатори цього методу бути ключем до успішної взаємодії з командою. 

Робота без контексту, а саме без присутності на робочому місці чи за відсутності ритму типового офісного дня, надала багатьом можливість поглянути на свою роботу по-іншому. 

Саме тому, найкращий спосіб підвищити нашу продуктивність — це усвідомлення свого типу особистості та типу колег. Індикатор типів Маєрс-Бріґґз (MBTI) перевірений роками. Він вважається одним з найточніших особистісних тестів, який широко розповсюджений у діловому світі: його використовує 89 компаній, одна з яких Fortune 100.  

Тест MBTI здається простим, але це хибне враження. Це надзвичайно корисний спосіб, який допомагає побачити, що всі ваші співробітники різні та як з ними взаємодіяти, щоб компанія була успішною. Це засіб за допомогою якого можна підвищити продуктивність людей, їх залученість та загалом зробити їх щасливішими на своїй роботі. Перед тим як дізнатися про всі типи, пройдіть тест Маєрс-Бріґґз тут, він займає хвилину, а відповідь ви отримаєте на пошту. Дізнайтеся, які ви в роботі та ваші колеги.

16 типів особистості та їх риси

MBTI, ґрунтується на теорії психологічних типів Карла Юнга. Дослідження проводиться з 1940-х років. Респонденти відповідають на серію простих запитань про свої почуття та смаки, котрі у підсумку відповідають одному з 16 типів особистості. 

Кожен з типів описується 4 літерами, спочатку E чи I (для екстравертів/ інтровертів), далі додається S чи N (чутливість/ інтуїція), T чи F (мислення/ відчуття), і нарешті J чи P (судження/ сприйняття). У кожного типу є дескриптор, який додатково характеризує тип особистості в дії. 

Якщо ви знаєте типи особистості ваших співробітників, тоді маєте змогу ліпше розподілити ролі в проєкті, які відповідають їх вподобанням, рівню підготовки та схильностям. Також ви можете спілкуватися більш ефективно, якщо ліпше розумієте, як саме люди обробляють інформацію.   

ISTJ: Відповідальні реалісти

Хто вони? Слухняні діячі, які цінують ясність та обожнюють розпорядок дня. Сповідують такі цінності, як честь, працелюбство та соціальна відповідальність. Вони тихі, стримані та надійні. Королева Англії — це типова ISTJ.

Як з ними працювати? Цей тип особистості надзвичайно організований, що є великою перевагою під час дистанційного формату роботи. Їх не потрібно постійно контролювати та перевіряти, просто надішліть їм список справ на початку тижня, і не заважайте, щоб вони спокійно працювали та розв’язували питання. Також вони можуть бути відповідальними за організацію та оптимізацію будь-якого простору в інтернеті: від Dropbox до Google Docs.  

INFJ: Проникливі провидці

Хто вони? Принципові, наполегливі й творчі люди. Інтуїтивно розуміють людей та хвилюються про почуття своїх колег. Вони можуть бути глибокими мислителями з великою кількістю ідей. 

Як з ними працювати? Процес підбору персоналу дуже важкий у віддаленому форматі, але такі працівники можуть бути джокерами у вашій колоді карт. Зазвичай вони чудово розбираються в людях, тому було б корисно, щоб вони брали участь у віртуальних співбесідах. Тільки не ставте їх в центр уваги на зібраннях в Zoom: вони не люблять уваги та ліпше працюють за кулісами. 

INTJ: Концептуальні проєктувальники

Хто вони? Новатори-перфекціоністи, котрі почувають себе комфортно наодинці та успішно працюють віддалено. Люди з цим типом особистості вміють розв’язувати проблеми, вони чудово реалізують ідею в план дій. Наділені різнобічними вміннями: володіють інтуїтивним та практичним мисленням. 

Як з ними працювати? Зазвичай цьому типу зручно спілкуватися за допомогою текстових повідомлень, тому їх часто потрібно підштовхувати до того, щоб вони взяли слухавку чи швидко приєдналися до дзвінка в Zoom. Дуже зациклені на дедлайнах, але є небезпека, що можуть поспішати з прийняттям рішень, особливо коли поряд немає колег, які могли б перевірити їх пориви. Інколи INTJ потрібно нагадувати, щоб вони зупинилися на хвильку, не поспішали та дозволили ідеям виникнути.  

ISFJ: Практичні помічники

Хто вони? Найвідкритіші з інтровертів, ISFJ надають перевагу гармонії та співробітництву. Володіють чіткою робочою етикою та чуттєві до бажань й почуттів колег. Вони, як правило, надзвичайно добросовісні працівники, менеджери від природи, здатні підтримувати зв’язок та веселу атмосферу у віддалених командах.  

Як з ними працювати? ISFJ демонструють увагу до деталей, тому вони чудово підходять для перевірки роботи інших, до редагування спільних документів чи перегляду презентацій та пропозицій на останньому етапі. Вони також завжди дотримуються правил та надихають інших робити так само. Можете спокійно зробити їх відповідальними за будь-яку програму, що контролює робочий час співробітників. Просто спостерігайте, як вони підвищують ефективність усієї команди. 

ISTP: Логічні прагматики

Хто вони? Один з найнепередбачуваніших типів особистості, тому що вони можуть бути раціональними та логічними, а потім раптово перетворитися на спонтанних ентузіастів.  

Як з ними працювати? Віртуози, скоріш за все, відчують вплив пропущених щоденних взаємодій зі своїми командами, тому вони отримують позитивний досвід від запланованих цифрових зустрічей віч-на-віч, щоб підтримувати ритм та концентрацію. ISTP часто успішні в ліквідації неполадок, тому у робочому середовищі вони можуть бути технологічним активом. Вони напрочуд добре тестують нові інструменти та навігаційне програмне забезпечення, але при цьому легко втрачають фокус. Вони є членами команди, які скоріше вимкнуть камеру на зібранні, відкриють інше вікно та почнуть щось шукати в мережі, тому їх дійсно потрібно контролювати. 

ISFP: Універсальні помічники

Хто вони? Чуттєві діячі, які успішно створюють хороші умови для інших. Авантюристи, а ще приязні, добрі й неконфліктні. Вони цінують можливість дізнатися щось нове та радіють новому досвіду. 

Як з ними працювати? Ця група любить жити моментом та повністю занурюється у свою роботу. Працюючи з дому та без фізичного контролю зі сторони колег, вони доволі легко вигорають. Важливо їм нагадувати, що потрібно пообідати та закінчити робочий день в розумний час. Їх енергія є перевагою, варто просто спрямувати її в правильне річище. 

INFP: Вдумливі ідеалісти

Хто вони? Люди з ідеями та з добре розвиненою системою цінностей. INFP часто губляться у своїх фантазіях та мріях. Попри те, що вони наповнюють проєкти інтенсивністю та ентузіазмом, їм часто важко підтримувати цей рівень тривалий період.

Як з ними працювати? Цей тип схильний глибоко хвилюватися за цінності компанії, тому легко розчаровуються, якщо їх ображають. У дистанційному форматі скарги можуть тривалий час не доходити до менеджерів, тому варто підтримувати працівників та намагатися виявляти будь-які проблеми. Ще один ключ до повної віддачі цього типу — заохочення та посилення сенсу їх роботи. Простими словами, якщо проєкти відповідають їх цінностям, ця група буде нестримною та ефективною силою. 

Читати  8 якостей токсичних керівників. Перевірте себе

INTP: Об’єктивні аналітики

Хто вони? Відступники, які розв’язують проблеми. Люблять шаблони, швидко помічають невідповідності та цінують компетентність й логіку. Вони обожнюють працювати наодинці, тому самоізоляція для них — це подарунок. Альберт Айнштайн — тип INTP.

Як з ними працювати? Цьому типу варто дати свободу у виборі оригінальних способів рішення завдання. Їх варто слухати, тому що вони придумають найрозумніші рішення. Їх слабке місце — нехтування обміну рішеннями з командою. Особливо виражається це під час роботи віддалено. Якщо у вашій команді є INTP, заохочуйте їх частіше використовувати спільні документи та програмне забезпечення. Наприклад, Confluence, ідеальний для цього інструмент.

ESTP: Енергійні діячі, які розв’язують проблеми

Хто вони? Люди, які люблять ризикувати. Розв’язують великі проблеми у швидкому темпі. Обожнюють свою справу, але нетерплячі в тривалих проєктах, оскільки страждають від розсіяної уваги. Енергійні діячі — важливий актив у будь-якій команді, але їх важко контролювати. Вони не слідують правилам. 

Як з ними працювати? Тут просте рішення — робіть справи цікавими та змушуйте їх рухатися в динаміці. Варто фіксувати завдання на день в спеціальній програмі, і не ставити довгострокові цілі. Цей тип ідеально розв’язує проблеми, адже нестандартно думає. Підтримуйте їх творчий потенціал та забудьте про рамки.

ESFP: Ентузіасти-імпровізатори

Хто вони? Енергійні, сповнені ентузіазму та природжені виконавці, часто працюють у творчій сфері. Хоч вони й полюбляють бути в центрі уваги, вони також чуйні, теплі та щедрі.

Як з ними працювати? Імпровізаторам потрібен час, щоб побути в центрі уваги навіть на дистанційній основі. Обов’язково інтегруйте їх в проєкти, в яких потребується творчість: відеоролики, подкасти та інше. Вони чудово реалізуються на дистанційних площадках, тому що заповнюють позитивними емоціями зустрічі в Zoom, а цього так часто бракує. 

ENFP: Творчі мотиватори

Хто вони? Проникливі люди, люблять експериментувати та досліджувати. Володіють сильним інтуїтивним характером та полюбляють знаходитися поряд з іншими, керуючись почуттями, а не логікою. Вони мотивовані щирими цілями, а не грошима.

Як з ними працювати? Успішні в генерації ідей та в спільних проєктах — важливий актив на сесіях мозкового штурму. Слабка сторона — вони довго розганяються, розпочинаючи нове завдання. Дедлайни для них проблема. На дистанційній основі ситуація може загостритися, адже вони не завжди бачать повідомлення чи не оперативно відповідають колегам. В результаті, їм часто потрібне м’яке керівництво, щоб реалізувати свою високу творчу цінність. 

ENTP: Підприємливі дослідники

Хто вони? Харизматичні інтелектуали, які полюбляють смикати за ниточки. Багато людей на керівних посадах входять у цю групу. Це логічний, раціональний та об’єктивний тип особистості, який потребує постійної розумової стимуляції. Часто лідери та менеджери зосереджуються на великих ідеях та опираються рутинним діям й завданням, які повторюються. 

Як з ними працювати? Варто зазначити, дослідники успішні в дебатах, тому використовуйте їх сильні сторони. Це чудовий тип для реалізації нових ідей та продуктів, а також для дискусій, що стосуються просування бізнесу вперед. Вони вражають клієнтів та пропонують нові можливості для бізнесу, тому вони мають брати участь в будь-яких революційних дзвінках в Zoom. Вам варто просто нагадати їм, що інколи потрібно вимкнути звук, адже вони полюбляють домінувати в будь-якій розмові, а це не завжди доречно.

ESTJ: Ефективні організатори

Хто вони? Цей тип, також називають The Guardian. Прагматичні люди, які приймають рішення. Традиційні, організовані, працелюбні, методичні та лояльні. Якщо ваш бізнес — спортивна команда, то виконавці — капітани.

Як з ними працювати? Такі працівники полюбляють організовувати себе, інших людей та світ навколо, що може бути перевагою, а може виглядати агресивно. Особливо коли вони роздають інструкції. Їм часто потрібно нагадувати про те, щоб вони були тактичними з іншими, особливо в середовищі, де вони найчастіше спілкуються електронною поштою чи месенджером. Чому? Тому що вони залишають свої думки відкритими, і їх можна інтерпретувати по-різному.

ESFJ: Спонсори, які підтримують

Хто вони? Вихователі, які успішно допомагають колективу. Комунікабельні, добрі та уважні. Часто ставлять потреби інших на перше місце. Саме вони будуть обмінюватися повідомленнями з колегами, щоб дізнатися про їх самопочуття, одночасно намагаючись організувати онлайн-вікторини та віртуальні години щастя.

Як з ними працювати? Без остраху їх можна робити керівниками проєктів, адже людям подобається з ними працювати. Організовані та продумані, тому ідеально підходять для сучасного виконання проєктів. Завдяки їхньому терпінню та небайдужості, ідеально підійдуть для адаптації новачків на дистанційній основі

ENFJ: Милосердні фасилітатори

Хто вони? Ще одна група природжених лідерів, але на відмінну від ENTP (підприємливих дослідників), ця група керується більше інтуїцією та почуттями, ніж логікою та раціональністю. Якщо вони займають керівні позиції, тоді точно надихають команду: цілеспрямовані, також чуттєві до потреб оточення. І Авраам Лінкольн, і Барак Обама — класичні ENFJ. 

Як працювати з ними? Дипломати, орієнтовані на людей. Ця група схильна забувати про свої власні потреби на користь спільного добробуту, але це не завжди добре. Вигорання та байдужість до власних завдань — зворотна сторона медалі. Але у цьому типі позитивних сторін набагато більше негативних. Фасилітаторам варто проводити групові обговорення, навіть якщо вони не на керівній позиції, тому що вони в цьому кращі. Найкращі організатори зустрічей в Zoom, які знаходяться в центрі будь-якої ситуації, консенсусу та об’єднання людей та ідей. 

ENTJ: Рішучі стратеги

Хто вони? Логічні планувальники, котрі люблять стирати межі та знаходити рішення. Вони цінують знання та терпіти не можуть низьку ефективність. Їх сильна сторона — постановка цілей, структури та організації. Харизматичні й впевнені в собі, мотивують інших досягати цілі.

Як з ними працювати? Ці працівники обожнюють важливі рішення та глобальні питання, що може створювати проблеми під час віддаленої роботи. Вони часто не бачать тонкощів при реалізації планів, тому сильно ризикують при прийнятті рішень без врахування думки інших. Щоб справді бути успішними ENTJ варто нагадувати про необхідність тримати баланс між керівництвом та консультуванням. 

Пройшли тест? Який ви тип особистості, знайшли щось притаманне вам чи колегам?