Створили інструкцію для тих, хто бажає знайти роботу найближчим часом, бажано — ще вчора. 7 робочих порад без води та демагогії — користуйтеся! 

Але спочатку попередження — до пошуку роботи потрібно ставитися як до роботи. Виділіть на це не 5 хвилин на тиждень, а як мінімум годину щодня. Тільки докладаючи достатньо зусиль, можна отримати чудовий результат. А надсилаючи 20 відгуків підряд, не дивлячись на опис вакансії, ризикуєте шукати роботу місяцями. І так, що ж потрібно робити, щоб швидко знайти роботу? Поїхали! 

СТВОРІТЬ ПРИВАБЛИВЕ РЕЗЮМЕ

Перший та очевидний крок, котрий потрібно зробити — створити резюме чи відредагувати вже наявне CV.

Резюме — це 50% успіху, тому ставтеся до його створення дуже серйозно. Ось декілька важливих правил: 

  • Під кожну посаду створюйте окреме резюме. Якщо у вас є досвід і менеджером з туризму, і SMM-менеджером, не змішуйте дві професії в одному резюме — створіть окреме CV. Це потрібно, щоб рекрутер швидко визначив, наскільки ви підходите вакансії. 
  • Робіть акцент на ваших досягненнях. Будь-який роботодавець хоче взяти на роботу людину, котра чогось досягла та демонструє результат. Будьте таким кандидатом! Пишіть не про те, що робили на попередніх місцях роботи, а що зробили (!): покращили, підвищили, заохотили, понизили, розробили й т.п. 
  • Створіть зрозуміле CV. Резюме має бути лаконічним, грамотним та релевантним посадам. Вивчіть формулювання у вакансіях та використайте у своєму резюме. Мінімум води — у рекрутерів обмаль часу на перегляд резюме.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ФІНАНСОВІ ОЧІКУВАННЯ

Подумайте, можливо ігнорування зі сторони роботодавців зумовлене вашими фінансовими очікуваннями? Часто від цього страждають амбіційні молоді спеціалісти, нещодавні випускники, які мріють відразу після університету отримати заробітну плату вищу середньої на ринку. 

Звичайно, ми не говоримо про знецінення власних перемог, але спробуйте трішки знизити зарплатні вимоги, у межах комфортної для вас суми. Формулюючи зарплатні очікування, добре розуміти та відштовхуватися від середньоринкової цифри та додаткових бонусів компанії. Можливо, ДМС, курси англійської та безкоштовні обіди змусять вас погодитися на заробітну плату, яку до цього ви не розглядали. 

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВИМОГИ ДО РОБОТИ

У продовженні до попереднього пункту, радимо переглянути не лише заробітні запити, але й вимоги до умов роботи. Якщо не існує вакансії, яка повністю вам підходить, варто приглянутися до інших пропозицій. 

Читати  Неприємні питання, жахливі співбесіди та як все це пережити?

Наприклад, в ідеалі вам не хочеться спілкуватися з клієнтами напряму, але, можливо, ви готові піти на це заради хорошої роботи. Намагайтеся проаналізувати, можливо ви готові виходити із зони комфорту, і тоді коло вакансій може суттєво збільшитися.

ЗАСТОСУЙТЕ ВСІ ІНСТРУМЕНТИ ПОШУКУ

Чим більше інструментів ви будете використовувати, тим вищі шанси знайти хорошу вакансію. Зареєструйтеся на всіх великих та малих сайтах з пошуку роботи, підпишіться на тематичні групи, чати та канали, вступіть в групи професійних конференцій (там часто шукають підрядників), шукайте вакансії напряму на сайтах компаній, які вас цікавлять. А найкраще — надішліть резюме нам, і ми знайдемо для вас роботу. 

РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Не забувайте, що ваші підписники та друзі десь працюють і чимось займаються — час використовувати знайомства з ними на користь вашій кар’єрі! Напишіть на всіх своїх сторінках про те, що шукаєте роботу і коротко опишіть, що вмієте робити. Тут важливо виділити свої досягнення та представити себе у вигідному світлі. 

Попросіть друзів зробити репости чи згадати про вас під час наступної зустрічі з рекрутером у себе на роботі. Можна згадати, що є дуже талановитий товариш, який активно шукає роботу, наприклад.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ВСІ СВОЇ КОНТАКТИ

У доповнення до попереднього пункту, окремо виділимо цей. Після самопрезентації в соціальних мережах, візьміться за людей, котрі не є активними в інтернеті, зате займають хороші посади чи мають хороші зв’язки. 

Це можуть бути ваші вчителі чи викладачі, друзі та знайомі ваших батьків чи родичів, навіть сусіди. Розкажіть їм, що ви в пошуках роботи, а потім попросіть подумати, кому з їх знайомих ви можете знадобитися. 

ПИШІТЬ СУПРОВІДНИЙ ЛИСТ

Cover letter — це дуже-дуже важливий етап під час пошуку роботи. Персоналізуйте, і якісний супровідний лист може значно підвищити ваші шанси на отримання роботи. 

Ми вже багато разів розповідали про те, як створювати хороший cover letter, тому просто залишимо це тут

Додамо, що у супровідному листі можна відразу вказати, що ви готові приступити до роботи найближчим часом — це виділить вас серед кандидатів, котрим потрібно відпрацьовувати 2 тижні чи хочеться відпочити під час заслуженої відпустки.

Бажаємо успіхів і найкращої роботи!