LinkedIn створив список навичок, що матимуть найбільший попит у 2021 році. Дослідження проводилися за допомогою великої бази з 660+ мільйонів спеціалістів. Перейдемо до справи.  

Популярні у 2021 році hard skills

Велика кількість популярних серед роботодавців навичок пов’язана з технологіями та даними. Рекомендуємо фахівцям добре подумати, який онлайн-курс чи тренінг пройти в наступному році. А поки до вашої уваги передбачення щодо найкращих 10 hard skills у 2021.  

Блокчейн

Вперше у цьому списку лідирує блокчейн. Необхідність серед роботодавців пов’язана відносно з невеликою кількістю спеціалістів у цій сфері. Якщо ви тільки розбираєтеся, у якій сфері розвиватися чи бажаєте змінити сферу, подумайте про блокчейн — невелика конкуренція і великий попит.

Хмарні обчислення

Сьогодні багато компаній щось створюють та працюють в хмарі. І їм потрібні таланти, котрі допомагають керувати технічною архітектурою, проєктуванням та впровадженням хмарових систем.  

Аналітичне мислення

Дані та аналітика — 100% тренд останніх років. Компаніям потрібні спеціалісти, котрі можуть аналізувати наявний масив даних, робити висновки та спрямовувати компанію в потрібну сторону на основі інформації. Будуючи кар’єру в аналітиці, можна точно говорити про попит.  

Штучний інтелект

ШІ дозволяє комп’ютерам  «навчитися»  виконувати завдання, на котрі нездатна людина, за допомогою обробки великого об’єму даних. А тим спеціалістам, котрі вміють працювати з ШІ, штучний інтелект дарує можливість знаходитися в кар’єрному топі. Якщо ви бажаєте самостійно розбиратися у цих штучно-інтелектуальних джунглях, можна почати з безкоштовних онлайн-курсів. Їх в інтернеті вдосталь.  

UX-дизайн

З кожним роком інтерес споживачів знижується, і саме UX стоїть на варті інтересів бізнесу. UX-дизайнери створюють зручні та клієнтоорієнтовані системи, котрі допомагають утримувати увагу та лояльність користувачів. 

Бізнес-аналітика

Вперше за багато років ця навичка в топі. Сьогодні важливість бізнес-аналітики дуже висока, як вміння зміцнювати бізнес на основі даних. Бізнес-орієнтування — один з головних трендів 2021 року.  

Афілійований маркетинг

По-іншому його ще називають партнерським маркетингом. Маркетинг — одна з наймінливіших на сьогодні сфер, в якій регулярно з’являються нові інструменти. Зараз на зміну традиційній рекламі прийшов афілійований маркетинг з партнерськими публікаціями в соцмережах та спецпроєктами на сайтах.  

Навички продажу

Важко уявити компанію, котрій зовсім не потрібні менеджери з продажу. Вміння продавати — топова навичка, тому що завжди потрібні спеціалісти, які вміють якісно домовлятися, працювати із запереченнями та спілкуватися з різними за темпераментом людьми. Усім цим навичкам можна самостійно навчатися за бажанням.  

Читати  Корпоративна бібліотека, як дієвий інструмент для розвитку ваших співробітників

Наукові обчислення

Ця навичка має відношення до data science та архітектури програмного забезпечення. Компанії потребують професіоналів, які вміють розробляти моделі машинного навчання та аналізувати великі масиви даних за допомогою Python, MATLAB і тому подібне.  

Створення відео

Не очікували? Між іншим, за оцінками Cisko, у 2022 році 82% світового інтернет-трафіку буде пов’язано з відео, а ще відео — це ключ до покоління Z. Це означає, що спеціалісти, які створюють відеоконтент, точно будуть зажаданими найближчі кілька років.

Популярні у 2020 році soft skills

Роль «м’яких» навичок з року в рік тільки росте, і абсолютна більшість роботодавців підтверджують — soft skills не менш важливі, ніж професійні навички. А ось і список.  

Креативність

Мова йде не про вміння придумувати двадцять цікавих тем для статей. Точніше, не лише про це. Креативність — це вміння думати нестандартно, шукати незвичні шляхи для розв’язання проблем, здатність абстрагуватися від класичних правил. Така навичка потрібна абсолютно у будь-якій професії і її можна кожному розвивати, головне бажання.  

Вміння переконувати

Ця навичка особливо знадобиться тим, хто спілкується з клієнтами, але не лише їм. Навичка переконувати допомагає відстоювати свою точку зору, досягати цілей, захищати власні інтереси та знаходити однодумців. До того ж вміння переконувати точно знадобиться при обговоренні підвищення заробітної плати.  

Навички співпраці

Один в полі не воїн, навіть якщо ви суперпрофесіонал. Великі проєкти можна створювати лише в команді, а це означає, що потрібно вміти домовлятися та знаходити підхід до кожної людини.  

Гнучкість

Єдине, що не змінюється — зміни. Ринок постійно змінюється, технології старіють і їм на заміну приходять нові — потрібно вміти з цим жити та підлаштовуватися. Якщо навчитеся адаптуватися до різних умов без стресу при кожній зміні — сильно допоможете своїй кар’єрі.  

Емоційний інтелект

Вміння оцінювати, вірно інтерпретувати та реагувати на емоції людей — це і є емоційний інтелект. Без нього не обійтися у будь-якій командній роботі, де емоції часто зашкалюють. У кожної людини індивідуальний діапазон настрою — важливо розуміти та відчувати його.