Давайте сьогодні відправимося в подорож наступним десятиріччям. Harvard Business Review опублікував дослідження Cognizant, в якому взяли участь майже 100 CHRO: (Chief Human Resources Officer — директор з персоналу), CLO (Chief Learning Officer — директор з навчання) й віцепрезиденти з HR-трансформації. Вони визначили, які професії в HR з’являться в найближчі 10 років. Що ж, знайомтеся з HR-професіоналами майбутнього. Трішки помріємо.

Директор ділової поведінки

Впровадження датчиків та біометричних технологій на робочому місці стане нормою. Вони допоможуть відстежити поведінку співробітників. Директор ділової поведінки буде аналізувати отримані дані, щоб покращити досвід співробітників, підвищити мотивацію та продуктивність праці.

Координатор співробітників на дистанційній основі

Зараз велика кількість співробітників працюють з дому і тенденція скоріш за все збережеться. Важливо, щоб віддалені працівники відчували себе частиною компанії. WFN-координатор створюватиме та підтримуватиме залученість, мотивацію та продуктивність співробітників на дистанційній основі.

Детектив HR-даних

Детектив HR-даних — звучить кумедно. Детективу доведеться перебирати тонни даних з різних джерел (опитування співробітників, LMS-системи, інтранет і т.д.), багато порівнювати та аналізувати, щоб розв’язати бізнес-завдання компанії.

Директор з безперервності роботи співробітників

Безпека співробітників — вічно актуальне питання, але воно стало особливо гострим у зв’язку з COVID-19. Людина на цій посаді буде відповідати за безпеку робочого місця офісних та віддалених працівників у будь-яких надзвичайних ситуаціях.

Менеджер зі спільної праці людини та машини

Вже багато років нас лякають тим, що роботи захоплять світ. Однак, це не зовсім так. Роботи та люди працюватимуть разом, щоб швидше та ефективніше справлятися зі завданнями. А керувати цим процесом буде менеджер по роботі людини та машини: аналізувати та об’єднувати сильні сторони людини (судження, емпатія, універсальність, знання і т.д.) і машини (точність, витривалість, розрахунок, швидкість і т.д.), щоб створювати максимально продуктивні колаборації.

Тренер чат-ботів

Грубо кажучи, це «коуч» для голосових чат-ботів. Він навчить їх бути людянішими: розрізняти емоції, діалекти, мову, звороти мовлення та жаргони. Такі чат-боти заощаджуватимуть багато часу (та грошей). Наприклад, якщо працівник захворів, віртуальний помічник зчитує голос хворого, надсилає його на лікарняний та вносить зміни в календар. Окрім того, «людяний» бот може бути додатковим методом мотивації співробітників.

Ревізор алгоритмів упередження

Важливість штучного інтелекту в бізнесі росте надзвичайно швидко. Враховуючи це, компаніям важливо забезпечити собі законні та співмірні алгоритми штучного інтелекту. В обов’язки ревізора буде входити скрупульозний аналіз чинних та нових алгоритмів у кожній бізнес-функції організації з урахуванням її особливостей.

Менеджер з перекваліфікації

Круті компанії розуміють цінність співробітників (і високу вартість звільнення). Тому намагаються втримати їх підвищенням заробітної плати чи бонусами. Але що робити, якщо людина вирішила змінити сферу діяльності? У майбутньому — це не біда. Менеджер з перекваліфікації допомагатиме спеціалістам в будь-якому віці й на будь-якій посаді освоїти нову професію в середині компанії та побудувати кар’єру заново.

Менеджер з гіг-економіки

Гіг-економіка — форма взаємовідносин, коли роботодавець заохочує фрілансерів на внутрішні проєкти. Як показує практика, така співпраця приносить компанії значну вигоду. Менеджер з гіг-економіки буде займатися підбором, підтримкою та розвитком таких співробітників.

Консультант з питань діяльності

Різноманітність та інклюзивність стають одними з найважливіших факторів успіху компаній. Спеціалісти з питань упередження будуть відповідати за комфорт у колективі та відсутність упереджень відносно раси, етнічної приналежності, статті, сексуальної орієнтації, релігії, економічного статусу, походження, віку та культури.

Експерт з ринку праці

Світ не стоїть на місці, і навички швидко старіють. Експерт з ринку праці — це людина, котра буде знати про останні тренди ринку, вміти його аналізувати, будувати прогнози, визначати навички й робочі місця майбутнього, та будувати стратегію з підвищення кваліфікації співробітників.

Читати  Новий рік без корпоративу: 5 бюджетних ідей  

Голова з питань зміни клімату

Зміна клімату — проблема, котра хвилює багатьох, в тому числі й талановитих спеціалістів. Голова з питань змін клімату буде вести активну суспільну діяльність від голови компанії, висвітлювати питання глобального потепління, проводити акції та всіляко показувати, що компанія «в темі».

Архітектор робочого середовища

Більшу частину свого життя люди проводять на робочому місці. Добре, що його можна облаштувати як завгодно. Архітектор робочого середовища — людина, котра розбирається у всіх нюансах офісного проєктування (і в останніх технологіях, очевидно). Її завданням буде створювати офісні приміщення та робочі місця, котрі сприятливо впливають на здоров’я, настрій та роботу співробітників.

Директор з Wellbeing

Попри те, що ми говоримо про професії майбутнього, Facebook та Amazon, вже найняли спеціалістів на посаду з Wellbeing. І недарма. Емоційне, фізичне та духовне здоров’я — важливий фактор мотивації та відданості співробітників.

Директор з цілей

Cognizant стверджує, що компанії з чіткими цілями більш привабливі для кандидатів. Переможцями в комерційній битві будуть ті, чиї цілі транслюються у зовнішній світ найкраще. Директор з цілей — той герой, котрий допоможе клієнтам формулювати, просувати та підтримувати корпоративні цілі.

Внутрішньокорпоративний кар’єрний консультант

Відсутність кар’єрного росту — одна з головних причин, чому співробітники покидають компанію. Розв’язувати цю проблему буде внутрішньокорпоративний кар’єрний консультант. Він буде створювати індивідуальний план розвитку для кожного працівника, курувати протягом життя в компанії, попереджувати про загрозу звільнення і так далі.

Тренер з концентрації уваги

Не уявляєте життя без смартфона? Та й не треба. Вони дуже допомагають нам. Однак, тісна взаємодія з гаджетами викликає стрес. Ми стаємо дратівливими, постійно перевіряємо телефон та безцільно гортаємо стрічку новин. Тренер з концентрації уваги допоможе колегам справитися зі стресом, підвищити їх продуктивність та ефективність. Для цього він буде проводити лекції, розповідати про спеціальні техніки та проводити в компанії «години без телефонів».

Аналітик взаємозв’язків між співробітниками

Аналізуючи взаємодію співробітників, можна дізнатися багато цікавого: як команди обмінюються інформацією, наскільки залучені дистанційні співробітники, хто схильний до вигорання найбільше і т.д. Аналітик взаємозв’язків між працівниками за допомогою штучного інтелекту і даних буде краще пізнавати команду та ефективно розподіляти робочі ресурси.

Консультант з VR-технологій

VR технології (технології віртуальної реальності) в майбутньому стануть ще більш актуальними. Познайомити новачка з командою, провести екскурсію по офісу, пройти навчання — запросто! А консультант з VR-технологій розкриє потенціал VR-платформ максимально, щоб використати їх у всіх HR-сферах.

Спеціаліст з генетичного різноманіття

Технологічний прогрес модифікує обов’язки спеціаліста з Diversity. В майбутньому він буде відповідати не лише за різноманіття раси, статті, віку та культури в колективі, але і за генетичне різноманіття співробітників.

Загалом, ми погоджуємося, що з часом з’явиться багато нових технологій, зміниться специфіка роботи та з’являться нові професії. Нам здається, що в такій кількості та з такими найменуваннями професії не виникнуть, скоріш за все HR-менеджери будуть освоювати нові сфери та отримувати навички. Саме тому важлива автоматизація процесів вже сьогодні. Розпочніть з CVpool — сервіс, який спрощує пошук співробітників на перших етапах відбору. Рекрутинг майбутнього вже тут!