Рейтинг найкрасивіших та інноваційних офісів світу — від Каїру до Сан-Франциско. У нього увійшли офіси, які відкрилися у 2019 році.

Bark Колумбус, США

Компанія Bark випускає товари для домашніх тварин та заявляє, що їх офіс — най dog-friendly у світі. Собакам тут дійсно завжди раді — на території офісу щодня знаходиться понад 50 тварин. Поряд з робочими столами розміщені зручні лежаки зі спеціальним покриттям, яке легко протирати, щоб собаки та люди могли сидіти поряд. Поряд з офісом є собача площадка. Bark і архітектурна компанія NBBJ, яка розробила дизайн офісу, вирішили, що підлога має бути зі суміші цементу та вінілу, — таким чином наслідки будь-яких неприємних ситуацій максимально легко відмити.

Digital Luxury Group Женева, Швейцарія

В офісі компанії DLG, яка займається digital-маркетингом, немає рецепції. Він взагалі спроєктований так, щоб не бути схожим на офіс. Дизайнерська компанія Bloomint Design зробила основний фокус на гнучкість та поєднання різних просторів: одні призначені для відпочинку та релаксації, інші — для підвищення концентрації. Сучасні меблі та мінімалістичний дизайн формують елегантний інтер’єр, а лампи у формі хмаринок, які плавають, пом’якшують атмосферу. В офісі багато кімнат для переговорів різного розміру й форми для командної роботи.

Gusto Сан-Франциско, США

Офіс компанії Gusto, який займається розробкою програмного забезпечення для малого бізнесу, знаходиться на території колишньої суднобудівної компанії. Тут будували воєнні кораблі у ХІХ столітті й в роки Другої світової війни, а потім кілька десятків років приміщення було пустим. Коли минулого року сюди переїхав стартап Gusto, архітектурна компанія Gensler розробила для них дизайн, зберігши багато елементів промзони, включаючи будівельні крани та промислові ліфти. Кімнати для переговорів названі в честь видуманих маленьких компаній (типу Donut Factory – «Фабрика пончиків»), а на стінах — графіті зі зображенням їх потенційних клієнтів, від баристи до ветеринарів. Малювали самі співробітники. І ще один бонус: підлога в офісі з підігрівом, щоб холодний вітер на пристані не відривав від роботи.

JoyTunes Тель-Авів, Ізраїль

Музика — головна тема в офісі ізраїльського стартапу JoyTunes, котра робить навчальний додаток для гри на фортепіано. У самому центрі — дерев’яна сцена для концертів, джем-сейшенів та фільмування. Архітектурне бюро Roy David Studio обрало так званий «відкритий дизайн» (open-edge design) — офіс розділений на зони за допомогою відкритих етажерок, що створює мінімалістичний, злегка незавершений образ. Над кожним робочим місцем знаходиться лампа, яка кріпиться на стелі (висота — 5,5 м), її позицію можна регулювати. У результаті виходить індивідуальна приватна зона разом з теплими відтінками меблів та килимами в перському стилі, що створюють домашній комфорт.

Mindvalley Куала-Лумпур, Малайзія

Освітня компанія з Малайзії Mindvalley надихнулася вітражами в Sagrada Familia Гауді в Барселоні. Для створення ефекту калейдоскопу вони використовують природне сонячне світло, яке переломлюється, створюючи кольорові тіні. Архітектурна компанія Ideaworkshop змогла збільшити корисну площу майже на 30%, добудувавши дворівневий мезонін. Конструкція зі скла та металу нагадує по стилю дитячі площадки та створює атмосферу гри — але водночас це дозволило створити для співробітників приватний простір. На території офісу є спортзал, кімнати для гіпнотерапії та ліжко для power nap (короткого сну для відновлення енергії). Понад 800 рослин знижують фоновий шум та наповнюють офіс життям.

Читати  Ефективна взаємодія зі слабкими співробітниками: три відповіді

Slack Сан-Франциско, США

Штаб-квартира Slack — своєрідна мініверсія всієї нашої планети. Кожен поверх виробника бізнес-ПЗ повторює одну з ділянок Маршруту тихоокеанського хребта — пішохідні тропи, які йдуть уздовж Тихоокеанського узбережжя США. В лобі — щось типу палаткового табору, де можна медитувати перед черговим викликом. Дизайн-студія О+А відштовхувалась від того, що засновник компанії Стюарт Баттерфілд відомий своєю любов’ю до хайкінгу та пішохідного туризму. На 9 поверсі — скляні панелі, котрі змінюють колір у залежності від точки, з якої на них дивляться.

Trend Micro Каїр, Єгипет

Офіс компанії Trend Micro, яка займається кібербезпекою — напівпростір, напівкультурне хвилювання. За кількістю історичних артефактів він міг би конкурувати з музеєм. Офіс знаходиться в колишньому університетському театрі та займає три поверхи. Все — від меблів до освітлення — присвячено історії давнього Єгипту. Студія Dalia Sadany Dezines, яка розробляла дизайн, консультувалась з відомими єгиптологами та експертами з кібербезпеки, щоб у підсумку створити офіс, який об’єднує минуле та майбутнє. На одному поверсі — музей кібербезпеки, а на мармурових стінах — єгипетські письмена, які нагадували про те, що інформація може зберігатися 5 тисяч років.

Vital Proteins Чикаго, США

Офіс компанії Vital Proteins, котра виробляє колагенові добавки, хоча й знаходиться в Чикаго, більше нагадує атмосферу Каліфорнії. Вся справа в дизайні — білі цеглини, біло-блакитна кольорова гама. Офіс знаходиться на території колишньої фабрики, а дизайном займалася компанія SCB. Офісний простір розділяють великі сходи, які використовують для нарад чи для індивідуальних зустрічей. Під сходинками — кав’ярня, де місцевий бариста готує лате, смузі та каву з колагеном. На другому рівні — лабораторія для розробки нових продуктів.

WhiteBalance Нью-Делі, Індія

Креативне агентство WhiteBalance у своєму офісі використовувало просте правило: єдиний простір без видимих перепон. Позбувшись всіх перепон з колишнього фармацевтичного складу, вони зробили великий хол для зустрічей, відеознімання та заходів. В офісі є також невеликі простори для роботи та місце для сну (співробітники відеовідділу, буває, засиджуються до глибокої ночі). Дизайнери бюро Studio Bipolar зупинилися на індустріальній естетиці та біло-металічній кольоровій палітрі. Додаткові акценти створюють світові рішення, мідні вентилятори та дисковий телефон.

The Wing Нью-Йорк, США

Не частий випадок для нью-йоркського стартапу: компанія The Wing (організує коворкінги для жінок) і займає цілу будівлю на Манхеттені. Це чотириповерхова будівля в Іст-Віллидж, яка будувалась як медичний заклад. В офісі зустрічається багато елементів, характерних для коворкінгів цієї компанії: круглі лампи на високих стелях, ергономічні меблі, розроблені спеціально для жінок. Конференц-зали названі на честь жінок, прославлених в історії, літературі та попкультурі.

У підсумку. Загалом, ми показали вам офіси світу не лише через оригінальний стильний дизайн, але й тому що компанії, які створювали дизайн були орієнтовані на свої команди. Погляньте на свій офіс з точки зору комфортності для ваших співробітників. Можливо, якщо ви додасте до кавової машини та чайника колекцію чаю та печиво, організуєте зону відпочинку зі зручним диваном та акваріумом, то отримаєте підвищення ефективності та лояльності співробітників, таким чином і зменшиться «плинність кадрів». Варто задуматися.