Пошук роботи — це теж вихід із зони комфорту. Але одна справа, якщо ви шукаєте хоча б якусь зайнятість, а інша, коли вже маєте місце роботи, з яким вирішили попрощатися. Приємно відчувати себе потрібним, коли роботодавці пропонують вам щось нове. Проте на шляху до нової кар’єрної сторінки стоїть ваша стара робота. З якою треба якось попрощатися, бажано зробити це по-дружньому. Навіть, якщо ви бажаєте всім, вже екс-колегам, опинитися на безлюдному острові, все одно варто переходити до іншої компанії на позитивній професійній ноті. 

День звільнення

Ви твердо вирішили покинути своє місце роботи. Зробіть це красиво. Нехай ваші колишні колеги запам’ятають вас, як людину, яка пішла без скандалу, навіть якщо ці колеги вас ненавидять. 

  • Повідомте заздалегідь: коли ви на 100% впевнені, що уходите — повідомте свого керівника. Нехай, він дізнається першим, а не почує новину від когось з оточення на перекурі. Хоча два тижні є стандартними (якщо у вашому договорі не сказано інше), якщо ви скажете точну дату та залишите більше часу на завершення своєї роботи, це буде шляхетний жест. Ваш начальник буде вдячний, що ви не просто біжите з компанії, а хвилюєтесь, щоб справи було передано якісно. 
  • Не будьте надто емоційним: скоріш за все попереду у вас довгий трудовий шлях і ніхто не знає де ще доведеться перетнутися з колишніми колегами. Тож, як би ви не раділи від свого звільнення намагайтеся це явно не показувати та не конфліктуйте з усіма, з ким планували це зробити впродовж трудової діяльності. Перш за все, нікому не подобається нахабник. По-друге, є шанс, що вам потрібно буде використовувати свою поточну компанію як орієнтир у майбутньому. 
  • Спілкуйтеся зі своїми колегами: як тільки ви повідомили своєму начальнику новину про звільнення, ви повинні повідомити про це всіх колег, з якими ви працюєте. Доречно надіслати масовий прощальний електронний лист — один для клієнтів та один для колег, щоб вони знали про зміни в вашому професійному житті. Не розривайте зв’язків, залиште особисту електрону пошту або номер телефону. Раптом колегам захочеться щось дізнатися про ваше життя або в них будуть питання стосовно вашої покинутої посади.
  • «Згорнути речі»: незалежно від того, над якими проєктами ви працюєте, не забудьте виконати їх повністю. Навіть якщо на це потрібно більше часу, ніж ви розраховували витратити перш ніж підете. Не залишайте хвостів. Якщо задача надто масштабна, щоб виконати її за два тижні — залиште докладні інструкції. Не тільки заради людини, яка вас замінить, а й для вашої професійної репутації. 
  • Пропонуйте навчити свою заміну: шефи ненавидять процес найму, а навчання новачка ненавидять ще більше. І якщо чесно, керівник, напевно, й не знає всіх деталей вашої роботи. Отже, якщо ви можете допомогти, то ви наберете додаткові бали. 
  • Похваліть себе: як тільки ви опинитися на своїй новій роботі ви можете зробити перепочинок і привітати себе. Просто не забудьте надіслати на вашу стару роботу подяку. Виявляючи вдячність, манери та професіоналізм, вони запам’ятають вас, як хорошу людину (не зважаючи на те, чи можете ви сказати те саме про них).
Читати  Як швидко знайти роботу? Практична інструкція

Інший шлях залишити посаду

Можливо вам просто не подобається ваша заробітна плата або посада. Якщо ви не хочете звільнятися з роботи, але хочете змін, то варто спробувати інший шлях, перш ніж йти до конкурентів. Ось способи отримати підвищення, які дозволять показати вашому босу, що ви готові до великих звершень. 

1. Візуалізуйте роботу

Говорячи про свою роботу, дайте якийсь наявний приклад. Показуйте діаграму із закупівлями або позитивні відгуки клієнтів. Коли шеф побачить «візуальний знімок», то він краще запам’ятає вас та дійсно повірить у можливість вашого підвищення. 

2. Власні проєкти від початку до кінця

Якщо ви доведете, що можете послідовно займатися проєктами від початку до кінця, ви не тільки отримаєте просування, але й зробите себе незамінним.

3. Підвищуйте результативність інших членів команди

Керівники шукають людей, які виконують свої завдання та запитують, яке буде наступне завдання. Вони допомагають своїм колегам, а не намагаються їх скинути з кар’єрних сходів. Будьте прикладом та підвищуйте результативність команди. 

4. Повідомте свого боса про те, що ви хочете підвищення

Навряд чи бос постійно думає про вас та ваше життя. Тож, якщо шеф не телепат, то він може й не знати, що ви хочете підвищення. Після того, як керівник дізнається про вашу професійну мрію, він може навіть дати вам інструкції та сказати, що потрібно зробити заради нової посади.

5. Покажіть гордість за свою роботу

Компетентність, працьовитість, кмітливість, вірність — все це має значення, але найважливіше — це бажання зробити роботу якомога краще. Працівники, які пишаються тим, що роблять — це працівники, яким довіряють більше посад.

6. Уникайте офісної політики та пліток

Демонструйте доброчесність та надійність, залиште плітки поза своєю увагою. До речі,  це сподобається не лише вашому керівництву.

7. Продемонструйте, що ви можете вирішити проблеми клієнта

Ви повинні показати, що ви можете проявити ініціативу та допомогти клієнтам вирішити їхні проблеми. Це також означає можливість самостійно працювати, без підказок на кожному кроці. 

8. Заробляйте гроші

Хто заробляє гроші, той має більше шансів отримати підвищення. Заробляння грошей — найдорожча внутрішня валюта. І так, заощадження грошей теж заробляє гроші. Кожен, хто розуміє рентабельність інвестицій у бізнес — продовжує рухатися вгору щоразу, коли зробив чергову угоду.

Тож, не важливо вирішили ви звільнитися або все ще намагаєтеся отримати бонуси на старому місці роботи, робити це треба максимально дружньо та відповідально. Світ тісний та ви можете ще не раз зустрітися з цими людьми.