Ми часто розмірковуємо стосовно професій майбутнього та часто не хочемо вірити, що наші професії згодом можуть зникнути. Люди 20-го сторіччя мали, мабуть, такі ж хвилювання. Але все ж таки час зробив свою справу та тепер більшість професій минулого нам здаються не менш фантастичними ніж професії майбутнього. 

Що ж там було? 

Якщо ви пам’ятаєте фінал «Анни Кареніної», то самогубство під колесами потягу для того часу здавалось чимось надто ексцентричним. Ефект був такий самий, як зараз від новини про те, що хтось стрибнув під космічну ракету. 

Коли ви хочете переконатися, що суспільство розвивається, згадайте 20-ть побутових приладів, якими користувалися ваші батьки та які тоді вважалися чимось неймовірним. Так само і з робочими місцями. Люди отримували професії згідно з вимогами часу, тож деяка робота може здаватися, відверто, дивною. Ось перелік професій, які були актуальні для 20-го сторіччя, та які ви вже не знайдете на сайтах для пошуку роботи:

Установники кеглів у боулінгу

До того, як інженери розробили механізм для розподілення кеглів (пінсеттер), після удару, цією справою займалися молоді хлопці. Завданням хлопця-пінсеттера було вручну замінити кеглі для боулінгу та переконатися, що кулі для боулінгу повернулися до свого законного власника. 

Сигаретна дівчина

Якщо уважно дивилися старе кіно, то бачили, що між столиками у клубах та ресторанах ходила дівчина з коробкою на шиї. Вона продавала цигарки, адже у 20-му сторіччі куріння у громадських місцях було дозволено. Потім світ почав переходити на здоровий спосіб життя та сигаретна дівчинка зникла разом з димом над попільничками у ресторанах.  

Радіоактор

Уявіть, аби «Гра Престолів» транслювалася по радіо. Сьогодні ми слухаємо подкасти та дивимось серіали, а у 20 сторіччі люди слухали радіодрами. Улюблені актори розігрували популярні п’єси та постановки.  

Людина-будильник

Тут вже не переставиш дзвінок на 10 хвилин пізніше. «Будильників» наймали, щоб люди вчасно прокидалися на роботу.  Для цього використовували довгі палички або камінчики, щоб стукати у вікна та двері клієнтів. Тож, ваш будильник вранці досі вас дратує?

Майстер з ремонту відеомагнітофона

Якщо ви виросли в останні роки 20 століття, ви, мабуть, досі пам’ятаєте, як у відеомагнітофоні забилися улюблені відеокасети. З появою DVD та всіляких сервісів для зберігання відео вам сьогодні буде важко знайти відеомагнітофон. До речі, так само, як і відеопрокат. 

Кригоріз

До того, як сучасні технології охолодження набули поширення, кригорізи ризикували своїм життям. Вони виходили на водойми та виймали кригу за допомогою ручних пилок або електропил. Згодом товар продавали, щоб зберігати їжу холодною. Це була небезпечна робота, яку часто виконували в екстремальних умовах.

Читати  Як сучасні технології підвищують якість найму

Ліхтарник

Ліхтарники використовували довгі жердини із гнітом на одному кінці, щоб запалювати олію чи свічки на вуличних ліхтарях. Вранці ліхтарники поверталися щоб загасити світло. Все це було, звичайно, до появи електричних ламп.

Водії колод

Перш ніж інфраструктура дозволила перевозити колоди вантажівками, колоди сплавляли річкою до ділянок обробки. Звичайно, хтось повинен був керувати процесом залізши зверху на колоду. Робота була небезпечною, але це вважалося найкращим способом переміщення пиломатеріалів з місця на місце. 

Кінопроекціоніст

Оскільки більшість кінотеатрів переходять на цифрові проектор, роль кінопроекціоніста, значною мірою, застаріла. Хоча обов’язки деяких кінопроекціоністів у кінотеатрі змінилися, включаючи програмування та управління, у вас, ймовірно, будуть проблеми знайти когось, хто сьогодні професійно проектує 35-мм фільм.

Лектор, який розважав заводських робітників

Загалом, лектор — це просто той, хто щось читає. Їх часто наймали за гроші, що збиралися від робітників, щоб читати у великій кімнаті задля розваги. 

Ловець щурів

До появи сучасного родентициду можна було знайти надійну роботу з вилову щурів. Ловці щурів були популярні по всій Європі за часів Чорної чуми та все ще працювали по всьому світу на початку 20 століття. 

Молочник

Сьогодні існує безліч різних видів молока практично у будь-якому продуктовому магазині, в який ви ходите. П’ятдесят років тому ви могли обрати лише один вид молока, той, який до дверей доставляв молочник. 

Оператор ліфтів

З підйомом кнопкових ліфтів ми спостерігали спад оператора ліфтів, єдиною роботою якого було ручне управління ліфтами та доставлення пасажирів на потрібні поверхи. Хоча ви все ще можете час від часу бачити їх в деяких будівлях, оператори ліфтів майже зникли.

Згідно з останнім звітом дослідників, до 2030 року понад 800 мільйонів людей втратять роботу через автоматизацію. Згідно зі статистикою, яку надає ЄС, у 2014 році 26,2 мільйона людей у всьому світі були безробітними. Це багато, але це лише 0,3% всього світового населення. Робота змінюється щодня, в основному через технологічний розвиток, і багато робочих місць втрачено, і, безсумнівно, багато нових з’являться в майбутньому.