Автор: Марія Добік, CEO MDCONSULT

За останні декілька років відбулись кардинальні зміни. І впливу піддались усі сфери нашого життя. Нині компаніям для успішної діяльності потрібні нові рішення. Тому в цій статті я хочу поділитися 5-ма новими книгами від американських вчених та економістів, які допоможуть знайти відповіді на такі питання:

  • як розумно інвестувати?
  • що очікує нас у майбутньому?
  • як взаємодіяти з AI-системами?
  • чому нас може навчити введення масової вакцинації? 
  • як ефективно працювати на віддаленому режимі?

Всі книги у переліку були видані у 2021 році, тому наразі їх можна прочитати лише англійською мовою. Розгляньмо їх.

In Pursuit of the Perfect Portfolio: The Stories, Voices, and Key Insights of the Pioneers Who Shaped the Way We Invest

Автори — професор Массачусетського технологічного інституту Слоун Ендрю Ло та Стівен Р. Ферстер зі Школи бізнесу Айві

У своїй книзі Ло і Ферстер пропонують зазирнути в розум 10 корифеїв інвестицій, включаючи Майрона Скоулза, Роберта Мертона і Роберта Шиллера, щоб отримати поради щодо диверсифікації, пасивних та активних інвестицій, нетрадиційних активів тощо. У книзі порушують питання, чи можна досягти правильного співвідношення ризику та результату інвестування. 

Автори також називають сім принципів розробки «ідеального портфеля», який полягає в «пристосуванні до наших поточних доходів, наших звичок у витратах, наших фінансових цілей, навколишнього середовища та очікуваного прибутку». 

Remote, Inc.: How to Thrive at Work…Wherever You Are 

Автор — старший викладач Массачусетського технологічного інституту Слоун Роберт Позен і письменниця у сфері технологій Олександра Семюел

Дистанційна робота — більше, ніж тимчасове рішення під час пандемії. Це новий формат роботи, популярність якого лише зростає та стає «new normal».  Позен і Семюель у своїй книзі пропонують підходити до віддаленої роботи з мисленням «бізнес для одного», охоплюючи звички та мислення власника малого бізнесу. Аргументуючи новий підхід та ставлення до роботи з дому, автори говорять: «Кожен домашній офіс, по суті, є власним окремим підприємством». «Вважаючи себе Remote, Inc., ви несете відповідальність власника бізнесу, а також повинні проявити його гнучкість та незалежність». На думку авторів, таке ставлення до віддаленої роботи більш ефективне.

Впровадження такої моделі також корисно для менеджерів та керівників, які можуть допомогти співробітникам бути індивідуально продуктивними й робити свій внесок у загальний успіх команди.

Redesigning AI: Work, Democracy and Justice in the Age of Automation 

Автор — економіст MIT Дарон Аджемоглу

Протягом наступних двох десятиліть штучний інтелект досягне величезних успіхів, революціонізуючи медицину, розваги та транспорт, трансформуючи робочі місця та ринки та значно збільшуючи обсяг інформації, яку мають уряди та компанії про окремих осіб.

Автор стверджує, що є причини для занепокоєння цими подіями. Сьогодні дослідники ШІ приділяють занадто багато уваги майбутнім технологічним перешкодам, не звертаючи достатньої уваги на його руйнівний вплив на суспільство: скорочення робочих місць, нездатність створити для них нові можливості та загроза підірвати демократичний устрій. Водночас Дарон Аджемоглу вважає, що AI-системи можна скерувати на благо та процвітання суспільства. Проте знадобиться чимало зусиль — фінансування, регулювання нових норм і пріоритетів для самих розробників, а також регламентації нових технологій та їх застосування.

Читати  Умный рекрутинг: 8 правил профессионалов

Ця книга об’єднує експертів — економістів, вчених-юристів, політиків та розробників — щоб обговорити ці проблеми та розглянути, які кроки технологічні компанії можуть зробити, щоб забезпечити розвиток ШІ без ризику для економіки та суспільства. 

The New Breed: What Our History with Animals Reveals about Our Future with Robots

Автор — дослідник MIT Media Lab Кейт Дарлінг

Дарлінг, експерт з етики та політики щодо роботів, по-новому дивиться на взаємодію людей з роботами. Дослідниця порівнює те, як роботи — як і тварини в минулому — стають інтегрованими в людські простори та системи. Відштовхуючись від вже урегульованої взаємодії з тваринами, Дарлінг вважає,  що роботи, як і тварини, швидше за все, доповнять людей, а не замінять їх.  

«Історики та соціологи довгий час використовували тварин, щоб зрозуміти людину, але тварини також можуть багато чому навчити нас про наші стосунки з роботами», – пише Дарлінг. «Роботизовані технології, які все більше вплітаються в наше повсякденне життя, викликають питання, з яким ми, як суспільство, вже скоро зіткнемося».

A Shot in the Arm: How Science, Engineering, and Supply Chains Converged to Vaccinate the World 

Автор — професор MIT Йоссі Шеффі, директор Центру транспорту та логістики MIT

Гонитва щодо створення вакцини проти COVID-19, яку розробили менш ніж за рік, порівнюють з програмою вирушення людей на місяць 1960-х років. Проте перегони 60-х були легшими в кількох аспектах. У той час як NASA потрібно було розробити ракети, щоб доставити кількох астронавтів на Місяць, мільярди одиниць безпечної та ефективної вакцини потрібні були для мільярдів людей. NASA мало вісім років, щоб досягти своєї місії. Вакцина потрібна була значно в менші терміни.

Шеффі розглядає наукові знання, які зробили розробку вакцини менш ніж за рік можливою, як її масово виробляли та розповсюджували, і як постачальники вакцин повинні були подолати дезінформацію та переконати людей вакцинуватись. Розробникам довелося подолати нестачу матеріалів — наприклад, скляні флакони були потрібні, щоб вакцина була холодною — і налагодити промислові потужності для створення цілих ланцюжків постачання. Результати та рішення ситуації з вакциною показують, як успішно запустити продукт із високим попитом.