Майбутнє завжди вкрито туманом. Але ми можемо зробити прогноз на найближчі роки, щоб дізнатися, які професії з’являться вже зовсім скоро. Одразу шукати футуристичних співробітників не варто, але ми вважаємо за доцільне підготуватися до можливих змін на ринку праці у 21 сторіччі. 

Як змінюватимуться професії у майбутньому?

Світ зазнає соціальних, культурних, економічних, екологічних та технологічних змін. Деякі можна передбачити, але більшість залишається загадкою. Нові виклики можуть виникнути без будь-якого попередження. Багато завтрашніх робочих місць, ймовірно, стануть результатом сьогоднішнього науково-технічного прогресу. За однією з оцінок, майже дві третини сьогоднішніх вихованців дитячого садка, матимуть професії, яких наразі не існує. За думкою дослідників, нові професії виникають через біомедичний прогрес, культурні, демографічні та економічні зміни або глобальні виклики. 

13 вакансій, які можуть з’явитися у майбутньому: 

1. Дизайнер кіборгів

Оскільки люди намагаються об’єднати себе з машинами, щоб подолати свої природні обмеження, в майбутньому має зʼявитися попит на дизайнерів кіборгів. Інші кібернетичні організми, що не є людьми, також можуть бути розроблені для використання в охороні здоров’я, розвагах, спорті, дослідженні космосу та багатьох інших галузях.

2. Роботизований або голографічний конструктор аватарів

Люди все більше часу проводять у віртуальному середовищі. Прогнозується, що завдяки новим технологіям стане можливим створювати аватари реальної людини у digital-світі. Це створить попит на послуги дизайнерів, що спеціалізуватимуться на створенні віртуальних героїв.

3. ​​Посібник з космічного туризму

Такі компанії, як SpaceX та Virgin Galactic, вже планують комерціалізувати космічні подорожі. У відносно недалекому майбутньому туристи зможуть поїхати у відпустку не в all inclusive до Туреччини, а, наприклад, на Місяць. Звичайно, більшість із нас не космонавти. Ось чому потрібні спеціальні менеджери, які допоможуть людям підготуватися до космічних подорожей та адаптуватися до нового середовища, коли вони перебувають на орбіті.

4. Космічна медсестра або лікар

Вихід у космос передбачає різні медичні проблеми. Людський організм просто не пристосований для середовища з нульовою гравітацією. Таким чином, космічних туристів потрібно буде лікувати.

5. Організаційний руйнівник

Оскільки багато футуристів передбачають тенденцію до менших, більш адаптованих організацій, багато великих компаній та некомерційних організацій можуть захотіти з’ясувати, як зробити себе більш схожим на своїх менших конкурентів. Вакансія полягала б у впровадженні декількох, здавалося б, хаотичних змін в організації, які сприяли б підвищенню рівня творчості, ризикованості та співпраці серед колективу.

6. «Творець тіла»

Кожні 12 хвилин в списки на трансплантацію органів додається нове ім‘я. Спеціалісти вважають, що у майбутньому органи почнуть виробляти на 3D-принтерах. Придбати нову нирку стане так само просто, як придбати новий смартфон. 

7. Спеціаліст з імплантацій у мозок

Наука і комп’ютеризація не дають спокою футуристам. Вони вважають, що в майбутньому переліку вакансій з‘явиться спеціаліст, який зможе вживлювати мікросхеми в людський мозок. Це дасть можливість регулювати настрій та навіть лікувати хвороби.

8. Персональний менеджер з дослідження бактерій

Ця робота може стати перспективною в наступні десятиліття. Якщо вчені вивчать більше про бактерії у людському організмі, то зможуть лікувати хвороби нормалізуючи баланс між рівнем корисних бактерій та шкідливих.

Читати  HR-вакансія майбутнього

9. Фармацевтичний майстер

В міру того, як 3D-друк набуває все більшого поширення, може стати можливим швидке виготовлення індивідуальних препаратів. Лікарські засоби можуть бути розроблені на основі унікальної генетики, звичок та історії хвороби людини. Деякі фармацевти зможуть навіть створювати цільові методи лікування, засновані на стовбурових клітинах людини.

10. Гіперінтелектуальний інженер з транспорту

Завдяки розвитку розумних машин та передових технологій, у майбутньому з’являться повністю автоматизовані транспортні мережі. Нова парадигма розумних доріг, вакуумних трубопроводів та багатьох інших сучасних транспортних систем може замінити нашу нинішню.

11. Спеціаліст з відродження вимерлих видів 

Дії людини продовжують викликати вимирання різних рослин, тварин та мікроорганізмів. Багато видів відіграють вирішальну роль у підтримці навколишнього середовища, на яке покладаються люди. Тому збереження рідкісних видів набуває нового значення. Сподіваємось, що завдяки науці ми можемо фактично повернути деякі види, які вже вимерли та реінтегрувати їх у своє природне середовище.

12. Радник щодо стосунків з Android

Через декілька років штучний інтелект вже не буде поступатися людському. Футуристи вважають, що це спричинить можливість виникнення романтичних стосунків між людьми та роботами. Тож, ймовірно, стануть у пригоді і послуги спеціаліста, що допоможе уникнути проблем у таких стосунках. 

13. Спеціаліст з передачі розуму

Деякі експерти вважають, що до кінця 21-го століття стане можливим завантажити людський розум на комп’ютер та зберегти його для подальшого перенесення на інші носії або інший людський мозок. 

Нинішня ситуація

Все що ми можемо зробити — це будувати теорії на основі минулих та сучасних тенденцій. Насправді, навіть ті вакансії, які з’явились ще зовсім недавно, для багатьох і зараз звучать дещо футуристично. Наприклад, технік із сонячної енергії, спеціаліст із цифрового контенту, Blockchain Developer, технік з 3D-друку, робототехнік. Звичайно, багато з сьогоднішніх професій будуть існувати у майбутньому, але вони зазнають значних змін.

Як вважають експерти, що б не чекало на нас далі, існує 5 ключових навичок, які повинні бути у будь-якого співробітника майбутнього: 

  • психічна гнучкість; 
  • вміння вирішувати складні проблеми;
  • критичне мислення;
  • творчість;
  • міжпредметні знання.

Огляд професій 21 сторіччя дає цікаве розуміння того, куди може рухатися світовий ринок кар’єри. Багато університетів вже розробили навчальні програми та курси, які підлаштовані до вакансій майбутнього. Наприклад, тим, хто вирішить стати спеціалістом з передачі розуму, вирощувачем нових органів та спеціалістом з відродження вимерлих видів, вже пропонують схожі навчальні дисципліни в найкращих університетах світу. Звичайно, дипломи про освіту за це поки не видають, але Гарвардський університет, Університет Прінстона, Массачусетський технологічний інститут, Каліфорнійський технологічний інститут пропонують навчання за схожими предметами, які знадобляться майбутнім спеціалістам.

Тож, поки рекрутерам хоч і зарано шукати в офіс штатного радника зі стосунків з роботами, але бути готовим до нових вакансій варто.